logo

Opilá řidička ujížděla policistům na Jičínsku ve svém Citroenu, po zastavení nechtěla z vozu vystoupit

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 1. ledna se kolem dvaadvacáté hodiny rozhodla policejní hlídka zkontrolovat osobní automobil Citroen Xsara, který jel ve směru od obce Robousy na Úlibice.

Řidička na žádný z pokynů policistů k zastavení vozidla nereagovala a místo toho začala před nimi ujíždět. Takto dojela až do obce Kozojedy, kde auto odstavila mimo silnici u jednoho z místních rodinných domů. Žena však nadále nerespektovala výzev policistů a odmítala opustit vozidlo.

Teprve po použití donucovacích prostředků se policistům podařilo devětadvacetiletou ženu zajistit. Společně s ní cestoval ještě jednatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti. Provedené dechové zkoušky u řidičky prokázaly pozitivní hodnoty 1,15 a 1,24 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření následně odmítla. Muži zákona u ní navíc nalezli malé množství marihuany.

Žena se tak kromě výše uvedených přestupků měla svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR