logo

Opilá řidička vyzvedávala svou nezletilou dceru, najela na strážníka a bez dcery ujela pryč

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Autohlídka městské policie z obvodního ředitelství Prahy 8 byla přivolána na pomoc svému kolegovi okrskáři, který se rozhodl zastavit vozidlo, jehož řidička byla podezřelá z řízení vozidla pod vlivem alkoholu.

Strážník okrskář z Dolních Chaber byl upozorněn na ženu, zcela zjevně pod vlivem alkoholu, která si přijela vyzvednout své dítě do školy motorovým vozidlem. Rozhodl se tedy, že uvedenou informaci prověří. Nedaleko od místa oznámení spatřil ženu, kterou dle popisu znal díky své místní znalosti z dřívější doby, jak vede svoji dceru k zaparkovanému vozidlu. Když ho spatřila, nechala stát svoji dceru na ulici, rychle nasedla do vozidla a začal ujíždět.

Strážník si všiml, že jen objíždí bytový blok a chce se mu vyhnout. Rychle se tedy přemístil do vedlejší ulice, kde ji zastavil. Vyzval ji k předložení všech potřebných dokladů a přivolal na pomoc kolegy z autohlídky, kteří mají k dispozici tester na alkohol. Řidička odmítla opustit vozidlo i předložit doklad totožnosti. Strážník ji tedy vyzval slovy: „Jménem zákona, vystupte z vozidla a vypněte motor!“ Na tuto výzvu řidička zareagovala vytočením kol a rozjetím se proti strážníkovi. Levým blatníkem SUV vozidla do strážníka narazila a vysokou rychlostí z místa ujela.

Strážník oznámil celou událost svým kolegům i s popisem ženy a vozidla, včetně směru, kterým žena ujíždí. Kolegové narazili na popisované vozidlo před jedním z nedalekých domů zrovna ve chvíli, kdy z něj vystupovala i žena odpovídající popisu strážníka. Když je spatřila, ihned vběhla do jednoho z domů, kde se ukryla na půdě. Po chvíli dobrovolně vyšla před dům, kde byla strážníky omezena na osobní svobodě pro podezření ze spáchání trestného činu a byla předána přivolané hlídce Policie ČR. Dceru, kterou nechala u školy, si později vyzvedla její, již dospělá, sestra. Zraněný strážník skončil s pohmožděným kolenem na ošetření v nemocnici a v současné době je v pracovní neschopnosti.
Za letošní rok bylo při výkonu služby napadeno již 63 strážníků.

Irena Seifertová, MP Praha