logo

Opilá žena bez řidičáku porazila autem v Praze semafor, po převozu do nemocnice demolovala zaparkovaná auta

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvě ženy a jeden muž, posádka vozidla, jehož (ne)řidička způsobila dopravní nehodu, byli převezeni do nemocnice k ošetření. Ostraha nemocnice je zadržela z důvodu poškození dvou zaparkovaných vozidel. K ničení aut se strážníkům nakonec přiznala jedna z mladých žen. Prý si potřebovala vybít vztek z dopravní nehody. Strážníci asistovali u nehody i v nemocnici.

Poškození dvou zaparkovaných vozidel v areálu nemocnice předcházela dopravní nehoda v Praze 6 u vjezdu do Strahovského tunelu. Zde projíždějící hlídka městské policie pár minut před půlnocí narazila na osobní vozidlo bílé barvy zjevně po dopravní nehodě a spadlý sloup se světelnou signalizací. Strážníci proto neprodleně označili místo dopravní nehody a šli vyzpovídat opodál stojící mladé lidi. Jednalo se o 20 letého muže a dvě ženy ve věku 24 let. Jedna z nich řekla, že řídila vozidlo. Při kontrole databází strážníci zjistili, že nevlastní řidičské oprávnění. Podle výpovědi přítomných mělo k dopravní nehodě dojít tak, že řidička přehlédla obrubník, vozidlem na něj najela a poté narazila do semaforu a zastavila se až o svodidla. Kdo skutečně řídil vozidlo a jak k dopravní nehodě došlo, bude nyní zjišťovat Policie ČR. Ještě před jejím příjezdem byla u všech přítomných provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu. Všechny výsledky byly pozitivní. Na místě dopravní nehody zasahovali také hasiči.

Půl hodiny po půlnoci městská policie přijala oznámení na tísňovou linku 156 z nemocnice v Praze 6, kde podle oznamovatele měly tři osoby v areálu poškodit zaparkovaná vozidla. Po příjezdu strážníci zjistili, že se jedná o ty samé osoby, které byly u dopravní nehody v Patočkově ulici. U aut byla poškozena zadní světla. K poničení se přiznala jedna z žen s tím, že si potřebovala vybít vztek kvůli nedávné dopravní nehodě.

Irena Seifertová, MP Praha