logo

Opilá žena naprosto zbytečně zaměstnala plzeňské kriminalisty, vymyslela si přepadení

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opilá žena zaměstnala na dlouhé hodiny plzeňské kriminalisty. Ti se téměř dva dny snažili přijít na kloub loupežnému přepadení, jehož obětí se měla stát.

S báchorkou, že byla napadena neznámým mužem, přišla v pátek na policejní služebnu 49letá cizinka. Zde policistům sdělila, že den předtím zhruba okolo půl dvanácté v noci byla brutálně napadena neznámým mužem. V té době se prý nacházela v blízkosti Centrálního autobusového nádraží v Plzni, kudy šla se svým známým do místa svého dočasné bydliště. V parku u nádraží se ale rozešli, a protože žena pocítila silné nutkání k močení, poodešla k nedalekému křoví. Když zde vykonala potřebu, spatřila znenadání neznámého muže, který se náhle ocitl v její těsné blízkosti. Aniž by stačila zareagovat, muž jí strhl za oděv na zem a několikrát ji udeřil pěstí do obličeje. Poté jí z kabelky odcizil peněženku s šesti sty korunami, platební kartou a všemi osobními doklady. A navíc si z místa odnesl i její mobilní telefon. Pak utekl neznámo kam.

Přestože v době oznámení žena byla silně ovlivněna alkoholem, kdy orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 2,61 promile alkoholu v jejím těle, policisté se případem hned od počátku zabývali velmi svědomitě. Zakrátko však zjistili řadu nesrovnalostí a nepřesností, které stále více poukazovaly na to, že se skutek nestal. Nakonec sama žena pod tíhou důkazů, které jí kriminalisté předložili, přiznala, že si vše vymyslela. Drobné zranění na hlavě si způsobila vlivem těžké opilosti, když spadla při močení do křoví, kde na chvíli usnula. Dále uvedla, že věci, které jí měly být neznámým útočníkem odcizeny, postrádá již delší dobu. Myslela si, že tímto jejich ztrátu vyřeší.

por. Ing. Hana Štefflová, PČR