logo

Opilá žena si nepamatovala, kde bourala, strážníkům řekla, že řídit bude v pohodě a oni mohou jet klidně s ní

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nabouraný osobní vůz chtěla řídit žena, která o sobě tvrdila, že je „v pohodě“. Z místa nehody, ke kterému nedokázala sdělit bližší podrobnosti, ujela. Byla pod vlivem alkoholu.

Ve čtvrtek si v dopoledních hodinách při běžné hlídkové činnosti v pražské Zbraslavi strážníci povšimli osobního vozu, který měl rozbité pravé okno na straně spolujezdce. Z důvodu podezření z krádeže vloupáním do vozidla celou věc začali blíže prověřovat. Situace však dostala zcela jiný rozměr. K poškozenému vozu přišla žena, která do něj usedla a chtěla s ním odjet. Vzhledem k tomu, že žena špatně artikulovala, nepřesně se vyjadřovala, její řeč nebyla souvislá a ani zřetelná, rozhodla se hlídka městské policie, po zjištění totožnosti, u ní provést orientační dechovou zkoušku.

Ta prokázala více jak 1,5 ‰ alkoholu. Na dotaz strážníků, zda hodlá vůz řídit, čtyřiašedesátiletá žena odvětila: „Úplně v pohodě. Můžete jet se mnou.“ A stála si za svým tvrzením, že alkohol požila večer před tím, a to v množství 3 dcl vína. „Úplně v pohodě“ celá situace tolik nebyla, jelikož kromě rozbitého okénka byla nabouraná celá pravá strana vozidla se znatelnými stopami po omítce.

Bližší informace o poškození vozu se, bohužel, strážníkům zjistit nepodařilo. Žena uvedla, že byla tak v šoku, že do žádné nemovitosti nenarazila. Celým případem se nadále zabývá Policie České republiky.

Irena Seifertová, MP Praha