logo

Opilá žena utekla v Kamenici od nehody, v autě nechala těžce zraněné dítě

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Ringhofferově ulici v Kamenici – Štiříně, na Praze východ, došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě dvou osobních vozidel zn. Peugeot a Nissan.

K nehodě došlo u místního rybníka, přičemž Nissan skončil po střetu mimo komunikaci a Peugeot zůstal stát na silnici nad rybníkem. V Nissanu cestoval pouze řidič, v Peugeotu řidička se šestiletým dítětem (holčičkou).

Na místo nehody vyjelo několik posádek RZP ZZS Středočeského kraje, dále posádka RV ZZS Středočeského kraje a povolány byly také hlídky Policie ČR, kromě dopravních policistů (nehodářů) také několik dalších hlídek z okolí. O pomoc byl požádán vrtulník LZS Kryštof 01.

Důvodem výjezdu většího množství policejních hlídek byl hlášený útěk řidičky Peugeotu z místa nehody. Policisté začali propátrávat okolí, včetně barů, či kasína.

Záchranáři si do své péče převzali vážně zraněnou šestiletou dívku, která utrpěla zranění převážně v oblasti hlavy. Po připojení na umělou plicní ventilaci byla dívenka přepravena sanitním vozem k vrtulníku LZS. Ten ji pak přepravil do Fakultní nemocnice v Motole.

Záchranáři rovněž ošetřili lehce zraněného řidiče Nissanu. Při nehodě utrpěl lehké poranění v oblasti hrudníku. Po ošetření podepsal negativní revers a byl ponechán na místě. Po určité době byla vypátrána i řidička Peugeotu. Při nehodě utrpěla rovněž zranění, se kterými ale musela být převezena do nemocnice. Ještě před převozem se podrobila dechové zkoušce, která měla pozitivní výsledek. Podle všeho se jedná o matku vážně zraněného dítěte.

Rozsah zranění dítěte naznačuje, že pravděpodobně nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem… Okolnosti nehody vyšetřují policisté. Budou zjišťovat také to, zda žena utekla z místa nehody vlivem šoku, či úmyslně. Předmětem vyšetřování pak bude i to, zda žena požila alkohol ještě před nehodou, nebo až po ní.

Silnice byla po dobu vyšetřování obousměrně uzavřena. Dopravu odkláněly hlídky DI PČR Praha venkov a OOP.

MrK, Týdeník Policie