logo

Opilý a zdrogovaný řidič ujel po dálnici D1 nejméně 16 kilometrů v protisměru

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V době před čtvrtou hodinou ranní dne 4. února 2018 přijali policisté oznámení o jízdě vozidla po dálničním tělese v protisměru. Na místo ihned vyjely policejní hlídky.

Vozidlo tovární zn. Škoda zastavili policisté na 320 km ve směru jízdy od Olomouce směrem na Ostravu, přičemž řidič vozidlo řídil ze svého pohledu v pravém jízdním pruhu směrem na Olomouc.

U řidiče bylo následně provedeno odborné měření na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem téměř dvě promile. Test na přítomnost návykových látek byl také proveden s pozitivním výsledkem. Řidič po dálničním tělese ujel pravděpodobně 16 km. Nedošlo k dopravní nehodě ani zranění osob. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Prověřují však také další skutečnosti, které by mohly mít vliv na případné rozšíření právní kvalifikace skutku. V této chvíli je však řidič ohrožen trestem odnětí svobody až na jeden rok.

por. Bc. Richard Palát, Policie ČR