logo

Opilý cizinec byl po nehodě u Kladna agresivní, skončil v policejní cele a hrozí mu až tříletý pobyt ve vězení

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 17. prosince 2018 bylo sděleno muži ve věku sedmačtyřicet let podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Tento řidič v odpoledních hodinách dne 16. prosince letošního roku usedl za volant, ačkoliv vědomě před jízdou požil alkoholické nápoje. Následně na silnici III. třídy mezi obcemi Velké Přítočno a Pletený Újezd způsobil dopravní nehodu. S osobním vozidlem tovární značky Renault Laguna narazil přední částí do stromu a poté jízdu ukončil v přilehlém poli. Ve vozidle cestoval sám, k žádnému zranění osob nedošlo.

Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní na alkohol a naměřená hodnota byla ve výši 2,69 promile alkoholu v dechu. Řidič byl převezen na ošetření do kladenské nemocnice, kde poté odmítl další lékařské vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Vzhledem k tomu, že byl agresivní, policisté muže eskortovali k umístění do policejní cely. Za tento skutek hrozí řidiči maximální trest odnětí svobody ve výši 3 roky.

Kladenská policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Řidiči posilněni před jízdou alkoholem nebo drogami jsou velmi nebezpeční a svým protiprávním jednáním ohrožují především zdraví a životy ostatních nevinných účastníků silničního provozu. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR