logo

Opilý cizinec s plynovkou přepadl provozovnu s občerstvením v Hranicích, prodavači se následně omluvil a odevzdal mu svou občanku i pistoli

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu ve večerních hodinách došlo k loupežnému přepadení s velmi ojedinělým způsobem provedení. Neznámý muž si přes obličej natáhl černé tričko s otvory pro oči a vstoupil do provozovny občerstvení na Tř. 1. máje v Hranicích.

Přišel k prodejnímu pultu a s plynovou pistolí v ruce mířil na prodavače s tím, že se jedná o přepadení a chce peníze. Obsluhující muž však jeho požadavku nerozuměl, protože se jednalo o cizince, proto nijak nereagoval.

Vzápětí pachatel přepadení zjistil, že se ve vedlejší místnosti nachází hosté a ihned obrátil. Prodavači se začal omlouvat, že to byl vtip. Dal mu svoji občanku i pistoli, kterou ho prvně ohrožoval a pak z prodejny odešel. Jeden z hostů ho oslovil a řekl, aby se vrátil zpátky a to taky udělal.

Poté si ho převzala hlídka přivolaných strážníků, která ho vzápětí předala policistům státní policie, protože se podezřelý dopustil závažného trestného činu. Z důvodu jeho silné podnapilosti (2, 41 promile alkoholu) rozhodl lékař o jeho umístění na záchytku do Olomouce, kam byl převezen.

Následující den, až když byl schopen výslechu, byl převezen zpátky na policejní služebnu, kde mu policejní komisař sdělil obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež, za který může soud uložit trest odnětí svobody až na 10 let. Po všech provedených úkonech byl 28letý muž z Ostravy propuštěn na svobodu, kde bude probíhat jeho trestní stíhání.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR