logo

Opilý cizinec si v Jablonci nad Nisou vymyslel loupež

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 13. ledna letošního roku policisté přijali oznámení cizího státního příslušníka o tom, že mu nejprve byly před jednou z jabloneckých restaurací notebook a mobilní telefon, které tam měl volně odložené a následně i to, že byl přepaden dvěma muži, též cizí státní příslušnosti. Ti ho během loupeže měli údajně zranit a odcizit mu finanční částku 2.000,- Kč.

V době oznámení mu policisté v dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,17 promile. Týž den komisař z Oddělení obecné kriminality ve věci zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež.

Kriminalisté provedli ohledání místa činu, vyhotovili fotodokumentaci, údajně poškozeného opakovaně k věci vyslýchali, zajistili také lékařské zprávy, vyhodnotili záznamy z kamerového systému a vytěžili řadu osob. Na základě provedeného šetření a z následného vyhodnocení získaných informací se jim ovšem nepodařilo zjistit skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že ke spáchání uvedeného činu došlo.

Uvedený cizinec si uvedené odcizení věcí a následnou loupež totiž vymyslel. Policejní komisař z tohoto důvodu následně celou trestní věc odložil.

nprap. Dagmar Sochorová, Policie ČR