logo

Opilý cyklista přehlédl na Náchodsku zaparkovaný vůz

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Středeční podvečer 7. 2. 2018 se příliš nepovedl 25letému cyklistovi, který se ve stavu vylučujícím způsobilost po šesté hodině večer vydal na cestu na jízdním kole.

Při jízdě Hradeckou ulicí od křižovatky Na Špici směrem k centru města přehlédl vůz Peugeot Partner, zaparkovaný na zpevněné krajnici souběžně s pravým okrajem vozovky, a zezadu do něj narazil. Po nárazu upadl na vozovku. Podnapilý mládenec vyvázl bez zranění, šrámy si odneslo pouze jízdní kolo a atakovaný vůz.

Na kole byla škoda vyčíslena na 1.000 korun, na zaparkovaném Peugeotu na 25.000 korun. Přivolaná policejní hlídka podrobila cyklistu dechové zkoušce, která prokázala 1.7 promile alkoholu. Technická závada jako příčina nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Na dotaz policisty, co vlastně před jízdou pil, prý „jen několik destistupňových a jedenáctistupňových piv“. Mladík se k požití alkoholu a jízdě pod jeho vlivem přiznal, jen na zaparkovaný vůz se zlobil, prý nemá u silnice co dělat a má stát na parkovišti.

Dopravní policie nehodu dále vyšetřuje, kromě hrozící sankce za způsobení nehody mladíkova čeká i nutnost náhrady škody.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR