logo

Opilý cyklista se v Náchodě netrefil do podjezdu

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O tom, ani cyklisté nesmí řídit jízdní kolo pod vlivem alkoholu, ví určitě každý. Ne každý však toto ustanovení zákona, většinou ke své škodě, respektuje.

Na vratkou stabilitu jednostopého vozidla doplatil v úterý 30.1.2018 v poledních hodinách 54letý cyklista, jedoucí ulicí Na Ptákách ústící do železničního podjezdu. Už při jízdě samotnou ulicí muž přejížděl ze strany na stranu, pod železniční podjezd se pak bohužel vůbec netrefil.

Přejel na levou stranu silnice a narazil do levého pilíře železnčního podjezdu. Po nárazu upadl na vozovku a zranil se. Po příjezdu policejní hlídky se muž podrobil dechové zkoušce na alkohol, která ukázala, že mu ho v žilách koluje celkem dost. Displej ukázal 2,05 promile. Následně přivolaní zdravotníci podnapilého cyklistu převezli na ošetření a hospitalizaci do náchodské nemocnice.

Muž měl sice štěští, že při nehodě ublížil pouze sám sobě a ještě nijak zvlášť těžce, sankci za jízdu pod vlivem alkoholu se ale přesto nevyhne. Ta může činit i několik tisíc korun.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR