logo

Opilý mladík se choval k policistům arogantně, jakmile se rukou ohnal po policistovi, skončil na zemi v poutech

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli večer krátce před půl desátou přijali policisté oznámení od náhodného kolemjdoucího o tom, že na ulici v Trutnově leží nahý muž.

Přivolaní policisté společně s trutnovskými strážníky se snažili muže ztotožnit, což vzhledem k jeho silné opilosti nebylo jednoduché.

Třiadvacetiletý mladík se k nim choval arogantně, hovořil nesrozumitelně, snažil se z místa odejít a policistům tvrdil, že není jeho povinností jim na výzvu sdělit jeho totožnost. Nakonec se jim to díky trocha trpělivosti podařilo.

Netrvalo však dlouho a policisté proti němu použili donucovací prostředky chvaty, hmaty a služební pouta. Muž totiž vstoupil policistovi do jeho osobního prostoru, na což mu on předpaženou rukou naznačenil, o jaký kus má od něho odstoupit. On se však proti policistově gestu „ohnal“ a výzvy neuposlechl. Následně ho policisté zajistili a eskortovali na záchytnou stanici v Hradci Králové. Nutno zdůraznit, že s ním provedená dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 2,93 promile alkoholu v dechu!

V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a spisový materiál bude postoupen k dalšímu opatření ke správnímu orgánu.

por. Pižlová Šárka, DiS., Policie ČR