logo

Opilý mladík v BMW nezvládl v Hanušovicích řízení, v protisměru naboural do pritjedoucího Seatu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 7. října 2017 v 5:20 hodin došlo v Hlavní ulici v Hanušovicích k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Dle prvotního šetření dostal devatenáctiletý řidič s vozidlem značky BMW na mokré komunikaci smyk. Následkem toho vozidlo přejelo do protisměru, kde se pravým bokem střetlo s protijedoucím automobilem značky Seat. Po střetu vozidlo BMW vyjelo vlevo mimo komunikaci, kde poškodilo okrasné křoviny a poté levým bokem narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Vozidlo Seat se otočilo do protisměru a zůstalo stát na komunikaci.

„K události společně s profesionální jednotkou požární stanice Šumperk vyrazila nedaleké místní dobrovolná jednotka. Ta také provedla prvotní záchranné práce s vyproštěním a zahájila spolupráci s posádkou ZZS Olomouckého kraje. V navazujícím čase hasiči provedli protipožární zabezpečení na obou havarovaných vozidlech a opatření po poruše sloupu s osvětlením,“ uvedl k nehodě mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Při dopravní nehodě došlo k lehkým zraněním všech účastníků, tedy obou řidičů i spolujezdce v Seatu. Způsobená hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc na každém z vozidel a na 51 tisíc na křovinách, sloupu veřejného osvětlení a na živičném povrchu komunikace.

Alkohol u řidiče Seatu policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. U řidiče BMW změřili hodnotu 1,52 ‰ alkoholu v dechu. S tímto výsledkem měření řidič souhlasil, ale dále se k požití alkoholu před jízdou nevyjádřil.

Na místě dopravní nehody z důvodu úniku provozních kapalin a vyproštění řidiče BMW zasahovali příslušníci Hasičského záchranného sboru Šumperk a Hanušovice.

Doprava v místě byla z důvodu slabého provozu řízena kyvadlově. Po prohlídce technického stavu policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci obou zúčastněných vozidel.

Devatenáctiletý řidič BMW je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. František Kořínek, Policie ČR