logo

Opilý muž bez řidičáku měl řídit Octavii bez vědomí její majitelky, jeho jízda skončila nehodou

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 16. prosince 2018 naboural deset minut před půl osmou hodinou ranní dvacetiletý řidič s osobním autem Škoda Octavia do obrubníků, domu a rozvodné elektrické skříně ve Vysokém Mýtě.

Mladý muž auto řídil pravděpodobně bez souhlasu majitelky a bez toho, aniž by vlastnil řidičský průkaz. Na cestu se zřejmě posilnil alkoholem, dechovou zkouškou jsme mu naměřili 1,72 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě naštěstí nikdo zraněn nebyl. Škody jsou vyčísleny na 70 tisíc korun. Ve věci jsme zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci.

Ani noc z pátku na sobotu 15. prosince 2018 nebyla příznivá pro jízdu pětačtyřicetiletého řidiče osobního vozidla Mercedes-Benz A140 v Lanškrouně. Muž ve tři čtvrtě na dvě ráno naboural do dopravní značky a obruby chodníku. I na této dopravní nehodě má zřejmě lví podíl alkohol, při dechové zkoušce jsme řidiči naměřili 1,89 promile alkoholu v dechu.

Na mercedesu byla škoda předběžně vyčíslena na 35 tisíc korun. V tomto případě jsme také zahájili úkony v trestním řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Bc. Lenka Vilímková, Policie ČR