logo

Opilý muž chtěl prý jen přeparkovat auto, strážníci si ho všimli, když blokoval jízdní pruh

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Osobní vozidlo stojící napříč jízdním pruhem v Mariánské ulici upoutalo pozornost strážníků z Prahy 12. Nakonec se ukázalo, že řidič byl tak opilý, že se nebyl schopen rozjet. Hlídka mu naměřila dvě promile a předala ho pro podezření ze spáchání trestného činu státní policii.

V pondělí večer projížděli strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 Mariánskou ulicí, kde si všimli stříbrného osobního vozidla stojícího napříč jízdním pruhem. Vozidlo blokovalo provoz na komunikaci a ostatní řidiči ho museli objíždět.

Autohlídka ihned zapnula výstražné majáky, aby na překážku upozornila a šla vozidlo prověřit. Řidič na strážníky nejprve zmateně gestikuloval a velmi nemotorně se snažil zařadit rychlost. Poté stáhl okénko a strážníkům začalo být jasné, co se stalo. Z muže byl totiž silně cítit alkohol.

Starší muž strážníkům následně sdělil, že jel „pouze“ přeparkovat, ale zhasl mu motor a pak mu nešel zařadit rychlostní stupeň. Přiznal se také, že před jízdou vypil pivo a několik „panáků“ tvrdého alkoholu. Hlídka u seniora poté provedla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem dvě promile a pro podezření ze spáchání trestného činu ho omezila na osobní svobodě. Případ si následně k dalšímu opatření převzala Policie ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha