logo

Opilý muž jel z hospody cizím autem k bankomatu, cestou ho zastavili policisté

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Když toto pondělí 24. července kolem deváté hodiny večerní zastavili třeboňští policisté mladého řidiče s vozidlem VW Sharan v ulici Sokolská u bankomatu, nestačili se divit.

Očividně jevil známky požití alkoholu a to se následně i potvrdilo. Na otázku policistů, zda řidič požil alkohol před jízdou, mužům zákona měl dle svého vyjádření sdělit, že požil doma od rána nejméně čtyři piva Regent 11, poté se prý prospal a když se probudil, dal si panáka vodky, aby si uklidnil žaludek. Avšak vodka mu údajně zachutnala natolik, že neváhal a vypil celou láhev o objemu 0,5 litru. Poté se večer vypravil do restaurace, v obci na Třeboňsku, kde si prý dal už jen džus. Zjistil však, že nemá peníze na zaplacení. Místní hospodská však neváhala, a aby útratu zaplatil, měla mu zapůjčit vozidlo, nechť si dojede peníze vybrat do bankomatu v Třeboni a přijede zpět.

Při kontrole třeboňští policisté zjistili, že řidič u sebe nemá žádné osobní doklady, řidičský průkaz a ani žádné doklady od vozidla, které řídil. Lustrací na místě kontroly nebylo možno zjistit totožnost muže a proto byl policisty vyzván, aby hlídku následoval na služebnu. Na obvodním oddělení byl řidič ztotožněn a rovněž byl vyzván, nechť se podrobí dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Při obou po sobě jdoucích dechových zkouškách řidič nadýchal nejméně tři promile alkoholu. Následující den 25. července si převzal z rukou třeboňských policistů sdělení podezření, neboť svým jednáním naplnil znaky přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, PČR