logo

Opilý muž měl po sporu na ulici v Jihlavě vystřelit z plynové pistole na jiného muže

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 27. října zasahovali policisté v Jihlavě v lokalitě ulice Na Kalvárii, kde došlo ke střelbě z plynové pistole. Po čtvrté hodině odpoledne přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se po ulici pohybuje muž se zbraní a střílí. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Policisté poskytli pomoc napadenému muži, který měl drobnější zranění, a přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Podezřelého muže policisté velmi rychle vypátrali a dopadli na ulici Mlýnská. Zbraň, kterou měl u sebe, policisté zajistili, jednalo se o plynovou pistoli. Podezřelý sedmatřicetiletý muž byl pod vlivem alkoholu, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,59 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Zraněného jednatřicetiletého muže převezli zdravotníci na ošetření do nemocnice.

Policisté místo činu ohledali a zadokumentovali. Na základě dosavadního šetření zjistili, že podezřelý muž šel po ulici Na Kalvárii, kde náhodně potkal dva muže. Dali se do rozhovoru, který se změnil ve spor a poté ve slovní konflikt. Na vyhrocenou situaci sedmatřicetiletý muž zareagoval tak, že vytáhl plynovou zbraň a začal s ní manipulovat. Vystřelil, zasáhl jednatřicetiletého muže, kterého zranil, a utekl.

Na místo poté byli přivoláni policisté, kteří pomohli zraněnému, a vypátrali a zajistili podezřelého muže. Případ policisté v současné době šetří jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, případ prověřují. Sedmatřicetiletý muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku, a to v souvislosti s tím, že manipuloval se zbraní, když byl pod vlivem alkoholu. Také toto protiprávní jednání policisté šetří.

por. Bc. Jana Kroutilová, Policie ČR