logo

Opilý muž opakovaně zneužíval tísňovou linku, nejprve hlásil napadení, poté operačnímu nadával

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Havlíčkobrodští policisté šetří případ opakovaného a bezdůvodného zneužití tísňové linky 158. Volání má na svědomí sedmadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska, který v noci z pátku na sobotu 17. prosince krátce před půlnocí telefonoval na linku tísňového volání, kde oznámil jeho napadení skupinkou lidí.

Policista integrovaného operačního střediska na místo ihned vyslal policejní hlídku k prověření oznámení. Policisté na místě zjistili, že se zde nachází jen oznamovatel bez viditelných zranění, který vykazuje známky opilosti, dechové zkoušce se podrobit odmítl. Na místě provedli nezbytná šetření, kterými nezjistili, že by někdo sedmadvacetiletého muže napadl. Zároveň muže poučili, že se další den po vystřízlivění má dostavit na policejní služebnu k podání vysvětlení.

Před jednou hodinou však začal sedmadvacetiletý muž opakovaně a bezdůvodně, a to v šesti případech, volat na tísňovou linku. Předmětem jeho hovorů byly hlavně vulgární nadávky. Operační důstojník muže poučil, aby zanechal svého jednání a nezneužíval linku tísňového volání. Po opětovném poučení svého jednání zanechal. Policisté případ prošetřují jako přestupek, který je definován v zákoně o elektronických komunikacích. Za takové jednání může být přestupci uložena pokuta až do výše dvě stě tisíc korun.

prap. David Linhart, PČR