logo

Opilý muž po hádce s přítelkyní sebral v práci vysokozdvižný vozík a začal tropit výtržnosti, poté nasedl na kolo a ujel

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jaké muselo být probuzení v policejní cele pro 33letého muže ze Strakonicka, který se pod vlivem alkoholu dopustil hned několika trestných činů – výtržnictví, ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí. Vše se odehrálo během třech hodin a začalo hádkou se svojí přítelkyní.

Muž v srpnu napadl před domem svoji o sedm let mladší přítelkyni, které vulgárně nadával a poté ji i fyzicky napadl. Vše začalo ve večerních hodinách na veřejně přístupném místě v přítomnosti dalších lidí. Za jeho agresivním jednáním stál alkohol.

Po hádce se ženou odešel do firmy, kde pracuje. Zde se bez souhlasu zmocnil vysokozdvižného vozíku, se kterým jezdil po výrobních halách, kde poškodil podlahu a další stroje, do kterých úmyslně najížděl. Škoda, kterou zde vozíkem způsobil, byla vyčíslena na přibližně 115 000 korun. Po karambolu, který za sebou zanechal, vozík odstavil a pracoviště opustil. Ale to už na místo přijížděla zaměstnanci přivolaná policejní hlídka.

Opilý muž na nic nečekal, sedl na jízdní kolo odstavené ve firmě a jel směrem na Vodňany. Jeho nestabilní a riskantní jízda rozhořčila kolemjedoucího řidiče vozidla, který zastavil a muže začal napomínat. Navíc o nebezpečném cyklistovi informoval prostřednictvím telefonní linky Policii ČR. Opilý muž kolo na Podsrpu odhodil včetně jedné svojí boty a napůl obutý se pěšky vydal směrem do Strakonic, kde si jej všimla hlídka městské policie, která muže předala policistům ČR. Provedená dechová zkouška potvrdila požití alkoholických nápojů s pozitivním výsledkem přes dvě promile alkoholu v dechu. Během vyšetřování vyšlo najevo, že muž má navíc uložený zákaz řízení motorových vozidel platný od ledna tohoto roku.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, PČR