logo

Opilý muž převrátil na Silvestra vůz Kia Sephia a z místa nehody odešel

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 31. prosince 2016 v 20:15 hodin řídil pětatřicetiletý muž v obci Holýšov v ulici Politických vězňů osobní motorové vozidlo tovární značky Kia Sephia. Při řízení vozidla nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění pravotočivé mírné přehledné zatáčky vjel do protisměru. Dostal s vozidlem smyk, sjel mimo komunikaci a narazil do betonové zdi domu.

Vozidlo se po nárazu převrátilo na střechu a zůstalo před vjezdem do dvora domu. Z místa dopravní nehody odešel a vrátil se až za čtvrt hodiny, kdy už na místě byli holýšovští policisté. Ti řidiče vyzvali k dechové zkoušce. První odborné měření bylo s pozitivním výsledkem 1,36 promile alkoholu v krvi, opakované zkoušky měly hodnoty 1,28 a 1,30 promile alkoholu.

Muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policistům uvedl, že alkohol požil až po dopravní nehodě. To prokáže či vyvrátí rozbor odebrané krve. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že muž není vlastníkem řidičského oprávnění.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 5 tisíc korun, na betonové zídce a vratech vznikla škoda ve výši také 5 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

por. Mgr. Dagmar Brožová, PČR