logo

Opilý muž řádil ve Znojmě, k jeho smůle ho při tom sledovala obsluha kamerového systému

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na noční službě v pátek řešili znojemští strážníci celkem desítku událostí, ale jedna událost z nich vyčnívala.

O půlnoci jsme byli požádání obsluhou čerpací stanice na Vídeňské třídě o příjezd strážníků kvůli opilému muži, který je tam obtěžuje. Hlídka byla na místě do několika minut, jednalo se pro ně o docela známou firmu. Před jejich příjezdem obtěžoval zákazníky i obsluhu a po vypití energetického nápoje, který zde zakoupil, zahodil plechovku na silnici.

Při placení nechal na pultě osobní doklady. Před hlídkou ještě odhazoval na zem obsah svých kapes, aspoň že po výzvě strážníků měl snahu po sobě ten nepořádek uklidit. Jenže po chvíli zase obrátil a začal znovu narušovat veřejný pořádek, takže strážníci využili svého oprávnění a odvezli ho na služebnu Policie ČR, kde se uklidnil. S dvoutisícovou pokutou nesouhlasil, proto mu strážníci oznámili, že případ předají přestupkové komisi.

Avšak osmatřicetiletý si z toho ponaučení očividně nevzal, protože asi hodinu nato řádil na Pražské ulici. Na rohu této a Zborovské ulice je více jak rok kamerový bod, který zachytil jeho chování. Bylo to velmi nebezpečné, protože se pohyboval po silnici a nutil řidiče projíždějících vozidel k úhybným manévrům. Aby to nebylo vše, tak si z odpadkových košů udělal terč své agresivity. Pak zašel do blízké herny, kde ho strážníci našli již v klidu sedět u baru.

Při kontrole totožnosti hlídka zjistila, že se jednalo o muže, se kterým již jiná hlídka projednávala protiprávní jednání. Proto ho strážníci upozornili, aby se již uklidnil, jinak skončí v policejní cele, případně ho strážníci odvezou do Brna na záchytku. Přistoupit k tomu nakonec nemuseli, muž si to vzal k srdci. I tuto událost strážníci zadokumentovali a přidají ji ke spisu na přestupkovou komisi. Hrozí mu pokuta až do výše padesáti tisíc korun.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo