logo

Opilý muž s dítětem údajně napadl ochotné kolemjdoucí, nadýchal přes 2,75 promile

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Šestatřicetiletého muže doprovázeného sedmiletým chlapcem oslovili v noci na neděli dva kolemjdoucí na Baštách. Chtěli mu údajně nabídnout pomoc a zeptat se, jestli je v pořádku, poté co i s dítětem upadl na schodech a na hlavě měl krvavý šrám.

Muž na ně však prý začal pokřikovat, ať ho nepozorují, a sprostě je urážel. Potom na dvojici mladých mužů ve věku 28 a 29 let zaútočil pěstmi. Mladíky znovu dostihl i poté, co spor zdánlivě skončil a oni se dali na odchod. Celá trojice se však po chvíli znovu ocitla v zaklesnutí na zemi.

Incident ustal přibližně po dvou minutách, kdy na místo přispěchala hlídka městské policie a aktéry sporu důrazně vyzvala, aby se od sebe vzdálili. Začátek potyčky se totiž podařilo zachytit dohledovému centru a informace odtud ihned směřovala k nejbližší hlídce v terénu.

Youtube Video
Podívat se na video

Ze záznamu je patrné, že dítě celou dobu postávalo opodál a nic se mu nestalo. Strážníci podrobili podezřelého dechové zkoušce, a ta prokázala 2,78 promile alkoholu. Městská policie proto chtěla vyrozumět chlapcovu matku, aby si ho vyzvedla, ta však byla podle telefonického rozhovoru také výrazně opilá.

Strážníci tedy chlapce předali sociálním pracovníkům a o události vyrozuměli státní policisty.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno