logo

Opilý muž se zákazem řízení drze projel okolo strážníků na červenou, další na sebe upozornil nejistou jízdou

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Strážníci Městské policie hl. m. Prahy zadrželi dva řidiče pod vlivem alkoholu. Jeden na sebe upozornil nejistou jízdou, druhý přímo před strážníky projel křižovatkou na červenou.

V sobotu krátce po deváté hodině večer zastavili strážníci z Prahy 14 ve světelné křižovatce ulic Náchodská x Hartenberská a čekali na zelený signál. Když jim padla „zelená“, všimli si zleva rychle jedoucího vozidla, jehož řidič projel kolem služebního vozidla křižovatkou na červenou.

Strážníci ihned vozidlo dojeli a za použití světelného výstražného zařízení ho zastavili. Ověřením osobních údajů bylo zjištěno, že seniorovi byl vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel a navíc z něj strážníci ucítili alkohol. Provedenou dechovou zkouškou mu bylo naměřeno více než jedno promile.

Druhý řidič pod vlivem alkoholu na sebe upozornil v sobotu večer nejistou jízdou po Novodvorské ulici, kde vyjel na středový pás a kličkoval mezi jízdními pruhy. Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 4 ho proto zastavili a po ověření jeho dokladů u něj provedli orientační dechovou zkouškou s pozitivním výsledkem bezmála dvě promile.

Pražští strážníci oba případy pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu předali Policii ČR.

Bc. Jan Čihák, MP Praha