logo

Opilý muž se zákazem řízení havaroval na čtyřkolce, při nehodě byl zraněn jeho spolujezdec

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli večer havaroval řidič se čtyřkolkou. Zranil spolujezdce, nadýchal přes dvě a půl promile a neměl ani řídit.

Opravdu lehkovážně jednal sedmadvacetiletý muž ze Vsetínska. V neděli večer usedl za řídítka čtyřkolky značky Gladiator, za něj přisedl jednatřicetiletý muž taktéž ze Vsetínska a vyrazili. Na místní komunikaci v katastru obce Hošťálková před devátou večer na mokré vozovce najel na hranu betonového základu mostu. Čtyřkolka se stala neovladatelnou a převrátila se na bok vpravo mimo komunikaci. Spolujezdec utrpěl lehké zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice. Řidiči se nic nestalo. Škoda na vozidle činí padesát tisíc korun.

Při zjišťování okolností této havárie se nestačili policisté divit. První zádrhel zjistili u vozidla. Čtyřkolka neměla vůbec přidělenou registrační značku. Další trable se už týkaly samotného řidiče. Policisté provedením dechové zkoušky zjistili u řidiče ovlivnění alkoholem. Přístroj vykázal hodnotu 2,61 promile. Dále zjistili, že vůbec neměl řídit, protože má platný zákaz řízení motorových vozidel.

Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti této havárie. Prověřují, zda sedmadvacetiletý muž nespáchal trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, PČR