logo

Opilý muž se zavařovací sklenicí plnou marihuany obtěžoval kolemjdoucí

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vyšetřovatel v minulých dnech na základě výsledku odborného zkoumání sušené rostliny sdělil obvinění dvaačtyřicetiletému muži z Moravskotřebovska za přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, protože měl u sebe zákonem zakázané množství marihuany.

Na podezřelého opilého muže upozornila strážníky žena, kterou obtěžoval na ulici v Moravské Třebové. Ti u něj následně nalezli plnou zavařovací sklenici o obsahu 0,7l se sušenou rostlinou připomínající marihuanu. Muž se ihned hájil, že rostlinu nevypěstoval, ale že ji dostal od svého známého, který mu měl dlužit peníze. Protože neměl hotovost, zaplatil dluh sklenicí marihuany, jejíž hodnota měla odpovídat dlužné částce. Po tomto zjištění ihned putoval do rukou moravskotřebovským policistům, kteří přistoupili k provedení dechové zkoušky, která ukázala hodnotu 2,79 promile v dechu. Jeho chování na služebně bylo vlivem alkoholu nevyzpytatelné, a proto skončil na protialkoholní stanici do vystřízlivění.

V případě prokázání viny před soudem, hrozí dvaačtyřicetiletému muži za výše uvedený přečin zákaz činnosti, propadnutí věci nebo až jeden rok za mřížemi.

nprap. Bc. Ondřej Zeman, PČR