logo

Opilý muž si při pokusu o vloupání zlomil nůž, poté na místě činu usnul

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ráno zavolala na tísňovou linku žena, která oznámila, že se na pozemku firmy v Teplicích nachází podezřelý muž, který má u sebe nůž.

Hlídka, která během několika minut dorazila na místo, zjistila, že se na oploceném pozemku nachází56letý muž, nedaleko kterého ležel zlomený nůž a baterka. Obhlídkou objektu pak zjistili, že jsou poškozené vstupní dveře u firmy, ve kterých byla zaseklá část čepele. Podezřelý byl zadržen a eskortován na služebnu, kde se přiznal, že v noci vnikl na pozemek firmy, a protože byl pod vlivem alkoholu, napadlo ho, že se podívá dovnitř, jestli tam nemají něco cenného.

Dveře se mu ale otevřít nepodařilo, navíc si při jejich páčení zlomil nůž, zmožen neúspěchem a především alkoholem, který předtím vypil, na místě usnul a vzbudil se až ráno. Muž není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem, v minulosti už stál 25krát před soudem, zda už ale někdy předtím na místě činu usnul, nám neřekl. Bylo mu sděleno podezření z přečinů krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci, protože ačkoliv si nic neodnesl, na posuvných dveřích způsobil škodu kolem 40 tisíc korun. V případě uznání viny hrozí recidivistovi až tříletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Daniel Vítek, PČR