logo

Opilý muž slavil Silvestr na náměstí v Hranicích střelbou z plynovky, jeho syn pak napadl policistu

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Nový rok před druhou hodinou ranní jsme na linku 158 přijali oznámení o střelbě na Masarykově náměstí v Hranicích.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se informace zakládala na pravdě. S téměř 60letým mužem chtěli střelbu, jak se ukázalo, jednalo se o plynovou pistoli, a jeho neobvyklé jednání na místě řešit.

Se střelcem byli na náměstí i jeho dva synové, kteří znemožňovali a bránili policistům v řádném prošetření celé události. Nereagovali ani na výzvy, aby se uklidnili a nechali policisty událost řádně prošetřit. Nakonec museli být všichni tři alkoholem posilnění muži, včetně jejich otce, zajištěni za použití donucovacích prostředků a v poutech byli převezeni na policejní služebnu.

Plynová zbraň, kterou střelec dobrovolně vydal, byla zajištěna. Při zákroku policistů byl jeden z nich kopnutím do krku a obličeje napaden synem muže podezřelého z přestupku uvedeného v zákoně o zbraních. Po zákroku byli policista i útočník jednorázově ošetřeni v místní nemocnici.

Útočící mladík je nyní podezřelý z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník, v tomto případě stanoví maximální trest odnětí svobody až na čtyři roky.

por. Mgr. Miluše Zajícová, Policie ČR