logo

Opilý muž spadl v Praze do kolejiště metra, vytáhnout ho pomáhali náhodní svědci i strážník MP Praha

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jen pár dní po sobě stejná hlídka strážníků pomáhala další osobě, která spadla do kolejiště metra. Jen zázrakem se opilému muži nic nestalo.

Při večerní kontrole prostor metra ve stanici Nové Butovice si hlídka městské policie všimla na nástupišti zjevně opilého muže. Nejistě běžel po protilehlém schodišti a dokonce i jednou upadl na zem.

Přesto se pokusil doběhnout soupravu metra, která právě zavírala dveře. Rozjíždějící soupravu minul a spadl do kolejiště metra. Jeden člen hlídky okamžitě vyběhl k dozorčímu, aby zajistil přerušení elektrického proudu a druhý se rozběhl na pomoc dotyčnému. Muž se strážníkem komunikoval, řekl mu, že je v pořádku a že se opil. Společně s přítomnými kolemjdoucími strážník vytáhl muže na nástupiště. Opatrně ho posadili do bezpečného prostoru a vyzvali ho, aby setrval na místě do příjezdu záchranné služby.

Na dotaz strážníků ohledně zranění, odpověděl, že je v pořádku, jen před půl hodinou vypil 6 piv a 3 panáky. Čtyřiatřicetiletého muže si následně převzala do své péče záchranná služba. Podezření na přestupek, podle tabákového zákona týkající se zákazu vstupu osoby zjevně pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky do dopravního prostředku, bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

Irena Seifertová, MP Praha