logo

Opilý muž usnul na železniční trati, probudit ho museli policisté

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na železničním koridoru mezi stanicemi Ústí nad Orlicí město a Dlouhá Třebová usnul v úterý v podvečer přímo v kolejišti třiatřicetiletý muž z Kralicka.

Po tomto zjištění byl okamžitě provoz na jedné koleji zastaven a na té druhé projížděly vlaky sníženou rychlostí. Policisté z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí muže dostali mimo kolejiště a poté byl provoz na trati obnoven. Na místo se dostavila posádka rychlé lékařské pomoci, která mu ošetřila drobné zranění. Dechová zkouška na alkohol u něho prokázala 3,60 promile alkoholu v dechu. Policisté v dostupných evidencích zjistili, že muž je v celostátním pátrání, proto putoval do policejní cely k provedení dalších služebních úkonů. O dalším postupu rozhodne v nejbližší době dozorující státní zástupkyně.

Za uplynulé období je to již několikátý případ nebezpečného pohybu osoby v kolejišti. V noci z pátka na sobotu 7. října 2017 srazil nákladní vlak muže před železniční zastávkou Ústí nad Orlicí, ten utrpěl smrtelné zranění. Před čtrnácti dny v neděli 24. září 2017 navečer přímo ve stanici Ústí nad Orlicí se muž zřejmě nebezpečně pohyboval v kolejišti a vlaková souprava mu způsobila velmi vážná zranění. Z tohoto důvodu apelujeme nejen na cestující, aby byli při pohybu v blízkosti kolejí obezřetnější. Rychlejší a méně hlučné vlaky, které nelze okamžitě zastavit mohou mít po střetu s osobou fatální následky.

por. Bc. Lenka Vilímková, Policie ČR