logo

Opilý muž utekl od nehody, policistům pak tvrdil, že mu auto někdo ukradl

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nečekanou reakci jednoho z účastníků vyvolala banální dopravní nehoda, kterýá se stala v úterý 30.1.2018 před devátou hodinou ranní v Náchodě. Řidič osobního vozidla Fiat Ducato, jedoucí po hlavní silnici 1/33 směrem na Českou Skalici, poblíž křižovatky s ulicí Bílkova zpomalil před přechodem pro chodce a za ním jedoucí vůz Škoda Octavia zezadu do vozidla Fiat narazil.

Řidič Fiatu vystoupil a chtěl nehodu řešit, jenže řidič Octávie nikoli. Nejdřív chtěl z místa nehody odjet, když mu v tom několik kolem stojících lidí zabránilo, zvedl se od volantu a utekl k nedalekému obchodnímu domu. K přivolané policejní hlídce se po chvíli přihlásil na parkovišti, přitom tvrdil, že mu auto někdo odcizil. Podivnou reakci řidiče, z něhož se vyklubal 38letý muž z Trutnovska, ozřejmila kontrolní dechová zkouška.

Řidič Octavie nadýchal do přístroje Draeger 1,99 promile, u řidiče Fiatu bylo požití alkoholu vyloučeno. Na vozidle Octávia byla vyčíslena hmotná škoda na 50.000 korun, na voze Fiat na 15.000 korun. Dopravní nehodu policisté nadále vyšetřují.

por. Mgr. Eva Prachařová, Policie ČR