logo

Opilý muž v brněnském starožitnictví nařkl prodavače, že je posedlý ďáblem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opilé hosty nevykazuje z provozoven jen obsluha barů a restaurací, ale někdy také pracovníci služeb, u kterých to není tolik obvyklé.

V pátek odpoledne údajně opakovaně nabádal k odchodu pětačtyřicetiletého muže prodavač v antikvariátu ve středu Brna. Podezřelý podle něj a dalšího svědka už při vstupu do obchodu adresoval dvojici bezdůvodné a velmi vulgární urážky. Od nákupu tím prý odradil několik zákazníků a nařkl starožitníka, že je posedlý ďáblem, nalévá lidem alkohol a prodává drogy.

Strážníkům odmítal předložit doklady navzdory tomu, že ho k tomu opakovaně vyzývali. Sám tvrdil, že se stal obětí trestného činu, ačkoliv nebyl schopný upřesnit jakého. Zatímco jeho tvrzení se i za přítomnosti hlídky státní policie podařilo vyvrátit, sám je podezřelý z několika přestupků. Kromě dvou různých přestupků proti občanskému soužití se bude zodpovídat také z neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Strážníci na muži viděli, že se nedokáže ovládat, nejistě se pohybuje a mohl by tak být sám sobě nebezpečný. Vyzvali ho proto, aby podstoupil dechovou zkoušku. Muž před dýchnutím do přístroje upozornil hlídku, že je občan-chodec, a podotkl, že „to bude dvojka“. Jeho odhad nebyl vzdálený od pravdy, protože na displeji zařízení se ukázala hodnota 2,84 promile. Nato muž prohlásil, že je nejvyšší čas, aby se z toho šel vyspat, a strážníci ho vzhledem k jeho stavu nechali převézt na záchytnou stanici.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno