logo

Opilý muž vyhrožoval bombou psímu útulku, policisté ho velmi rychle dopadli

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Jihlava vyšetřují případ šíření poplašné zprávy. V dané věci vedou trestní řízení a v úterý 27. prosince zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili z přečinu šíření poplašné zprávy. Vzhledem k tomu, že obviněný muž se stejného jednání dopustil opakovaně, tak mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

V pondělí 26. prosince kolem třiadvacáté hodiny v noci přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení od strážníků městské policie v Jihlavě, že neznámý muž telefonoval na linku 156 a oznámil uložení bomby v psím útulku v Jihlavě. Operační důstojník na místo vyslal nejbližší policejní hlídky a ve spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému byla bezodkladně přijata bezpečnostní opatření, v rámci nichž byl zejména prohledán objekt útulku s negativním výsledkem.

Současně začali policisté s šetřením, které by vedlo ke zjištění možného pachatele. Ve spolupráci se strážníky městské policie Jihlava se jim ve velmi krátké době podařilo ustanovit podezřelého muže, který by mohl mít anonymní volání na svědomí. Osmačtyřicetiletého muže ještě v nočních hodinách policisté zajistili v místě jeho bydliště v obci na Jihlavsku. Vzhledem k tomu, že muž byl v podnapilém stavu, kdy dechová zkouška vykázala 1,38 promile alkoholu v dechu, muže umístili k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Když muž druhý den vystřízlivěl, bylo zahájeno jeho trestní stíhání.

V rámci prověřování případu kriminalisté zjistili, že muž se v minulosti opakovaně dopouštěl stejné trestné činnosti. Za přečin šíření poplašné zprávy byl potrestán trestním příkazem Okresního soudu v Jihlavě v prosinci loňského roku k podmíněnému trestu odnětí svobody na dvanáct měsíců se zkušební dobou na 36 měsíců.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR