logo

Opilý muž vyrazil v Praze na nákup nahý, strážníkům řekl, že mu přišlo divné jít oblečený

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Muž šel bez oděvu do supermarketu. Strážníkům vysvětlil, že mu to přijde zcela normální, že naopak je divné chodit v oblečení. Byl odvezen na záchytku, po té dokonce na psychiatrii.

V úterý v odpoledních hodinách bylo přijato oznámení na linku 156, že v jedné z ulic v Krči se nachází zcela obnažená osoba. Hlídka strážníků z obvodního ředitelství Prahy 4 se vydala na místo. Pomocí městského kamerového systému se dotyčnou osobu podařilo zachytit a monitorovat její pohyb směrem k blízkému supermarketu.

Jednalo se o sedmadvacetiletého muže, který byl skutečně nahý, měl na sobě pouze obuv a přes rameno brašnu, ve které měl uložené oblečení. Na pokyn strážníků se oblékl a vysvětlil, že mu přijde úplně normální být nahý, že je divné, když jsou lidé oblečení. Vzhledem k tomu, že muž mluvil zmateně a zdálo se, že ztrácí kontakt s realitou, byla na místo přivolána záchranná služba.

Provedená dechová zkouška naměřila bezmála 1,85‰ alkoholu. Následně bylo rozhodnuto o jeho převozu za asistence hlídky strážníků na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění muž putoval na psychiatrii.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha