logo

Opilý muž zamčený v bytě kamaráda vyhrožoval skokem z okna, policista musel vykopnout dveře a strhnutím muže z okna mu zachránil život

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Českém Těšíně policisté zachraňovali muže, který chtěl z uzamčeného bytu přes okno ve 2. patře.

Vše začalo nočním oznámením kolemjdoucí ženy. Viděla křičícího muže na parapetu rozsvíceného okna. Na místo vyrazili policisté místního oddělení. Muž mluvil nesrozumitelně, volal o pomoc, neustále se pohyboval od okna a zpět do bytu. V bytě rozhazoval věci a byl přesvědčen, že ho uzamkli neznámí lidé. Na policisty působil stále zmatenějším dojmem..

Muži zákona na nic nečekali, jeden z hlídky zůstal pod oknem a snažil se navázat s mužem komunikaci. Druhý policista běžel za dveře, ale kontakt s mužem se nedařil. Naopak, muž začal vyhrožovat, že vyskočí z okna bytu a začal vylézat na parapet. Situace byla natolik vyhrocená a nesnesla odkladu…policista vyrazil dveře z chodby a muže z okna stáhl.

Vše se vysvětlilo po zkontaktování majitele bytu. Muži byli společně na předvánočním večírku ze zaměstanání, jeden bydlí ve městě, druhý mimo. Na večírku vypili nějaký alkohol a spolupracovník vzal svého kamaráda k přespání do svého bytu. On sám, majitel bytu, zašel ještě na pivo a usnuvšího kamaráda zamkl. Ten se za nějakou dobu probudil a nedokázal si uvědomit, kde je. Díky rychlému a profesionálnímu zásahu místních policistů péče o kamaráda neskončila tragicky. Dezorietovanému 34letému muži byla poskytnuta lékařská pomoc, mimo jiné se podrobil i dechové zkoušce. Jeho hodnota byla 2,4 promile.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR