logo

Opilý polonahý muž rozkopl dveře policejní služebny a vnikl dovnitř, prý chtěl nahlásit krádež peněženky

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 10. prosince 2017 v 22:30 hodin přijali policisté na tísňové lince oznámení o tom, že v obci Poběžovice ve Slovanské ulici se nachází nějaký neznámý muž, který je svlečený do půl těla, zřejmě je zfetovaný a huláká, že někoho zabije, a že do všeho kope a mlátí.

Opilec měl pokračovat k policejní služebně. O pár minut později přijal operační důstojník další oznámení, tentokráte o tom, že tento neznámý muž kope do dveří policejního oddělení. Muž dveře rozkopal a vzniklým otvorem vlezl dovnitř. Dále než do chodby v budově se nedostal, zastavily ho zamčené mříže.

Na místo se mezitím dostavila hlídka poběžovických policistů, kteří vykonávali službu na jiném místě svého okrsku. Třiadvacetiletého muže zajistili a vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 1,21 promile alkoholu v krvi. Údajně chtěl na policejní oddělení nahlásit krádež peněženky, kterou však zapomněl v autě. A jelikož mu byla zima, neboť venku pobíhal jen v kalhotách, a policisté na služebně nebyli, rozkopl dveře, aby se mohl ohřát a počkat na ně.

Jeho jednání policisté zaevidovali jako přestupky proti veřejnému pořádku a občanskému soužití. Teplo pak našel v policejní cele v Plzni, kam ho převezli, a zřejmě mu bude horko i před přestupkovou komisí, která bude jeho protiprávní jednání projednávat.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR