logo

Opilý řidič BMW vjel ve Svébohově do zahrady u domu a naboural do palety s dlažbou, zaparkovaného vozu a do vrat garáže

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Podezřelým ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky je teprve 25letý muž z Červené Vody.

K dopravní nehodě došlo v úterý 20. 12. 2016 krátce po druhé hodině ranní. Řidič v osobním motorovém vozidle BMW v obci Svébohov nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. S vozidlem vyjel vlevo mimo komunikaci, kde projel drátěným oplocením do zahrady domu a zde postupně narazil do vzrostlých okrasných tújí, dřevěné palety se zámkovou dlažbou, odstaveného vozidla Škoda Felicia a vrat garáže.

Policisté u řidiče provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, a ta měla pozitivní výsledek 2,20 promile alkoholu v dechu. Při opakovaných dechových zkouškách byly naměřeny hodnoty 1,93 a 2,07 promile. Řidič uvedl, že před jízdou vypil 5 dvanáctistupňových piv. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Na vozidle BMW byla prozatím vyčíslena škoda 50 tisíc korun, na garáži také přibližně 50 tisíc korun, na vozidle Škoda Felicia 40 tisíc korun, na zámkové dlažbě 5 tisíc korun a na okrasných tújích a oplocení zahrady přibližně 5 tisíc korun.

Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Dle trestního zákoníku lze za tento trestný čin uložit mimo jiné trest odnětí svobody až na tři léta.

por. Mgr. Ivana Paroulková, PČR