logo

Opilý řidič dodávky se v Praze pokusil ujet strážníkům

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Řízení pod vlivem alkoholu, nebezpečné jednání, které pražští strážníci řeší skoro každý víkend. O tomto prázdninovém víkendu autohlídky zadržely dva řidiče. Jeden z nich se strážníkům pokusil dokonce ujet. Nadýchal bezmála tři a půl promile.

V neděli v půl deváté večer prováděli strážníci z Prahy 2 kontrolní činnost ve Svobodově ulici. Zde si hlídka všimla dodávky, která stála na přechodu pro chodce. K vozidlu se dostavil muž, který jevil známky opilosti, nastoupil a rozjel se směrem k Rašínovu nábřeží. Strážníci se rozhodli vozidlo, za použití zvukového a světelného výstražného zařízení, zastavit. Řidič dodávky však na výzvy nereagoval a strážníkům začal ujíždět. Při své jízdě opakovaně najel s vozidlem na retardér dělící vozovku od tramvajového pásu. Následně vjel na Palackého náměstí do zákazu vjezdu a po tramvajovém pásu pokračoval směrem do Vyšehradské ulice. Tam se nakonec autohlídce podařilo řidiče zastavit. Muž byl zjevně opilý, měl poruchy motoriky a byl z něj cítit alkohol. Hlídka muže ztotožnila a vyzvala ho, aby setrval na místě do příjezdu Policie ČR. Provedenou dechovou zkouškou bylo šestačtyřicetiletému Severočechovi následně naměřeno bezmála tři a půl promile. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Druhého řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci z Prahy 12 asi o dvě hodiny později v Krouzově ulici. Pozornost strážníků upoutalo rozbité přední světlo a nefunkční osvětlen zadní registrační značky. Hlídka při řešení přestupku z muže ucítila alkohol. Muž se strážníkům přiznal, že před jízdou vypil několik piv. To potvrdila i dechová zkouška s pozitivním výsledkem více než jedno a půl promile. Případ dále šetří policisté.

Bc. Jan Čihák, MP Praha