logo

Opilý řidič havaroval na dálnici D5, po nehodě vypadl z auta

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 28. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu havaroval v úterý večer opilý řidič osobního vozu. Vozidlo narazilo do dopravní značky a zůstalo stát uprostřed dálnice. Při nehodě došlo k poškození čelního skla vozu, přičemž řidič po nehodě vypadl pravděpodobně vlivem opilosti ven z vozu.

Kolemjedoucí svědci si všimli ležící osoby, přičemž se domnívali, že došlo ke srážce auta s chodcem, který je v bezvědomí. Na místo proto ihned vyjely posádky ZZS Středočeského kraje, jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Hořovice a hlídka dálničního oddělení DO PČR Rudná. O pomoc byl požádán vrtulník LZS Kryštof 01.

Záchranáři po svém příjezdu objevili na místě silně opilého muže, který však neutrpěl žádná viditelná zranění. Jak následně zjistili policisté, nejednalo se o žádného chodce, nýbrž o řidiče, který nehodu způsobil.

Ještě před preventivním převozem do hořovické nemocnice byl muž podroben dechové zkoušce, jejíž výsledek přesáhl hodnotu 2 promile alkoholu.

Dálnice byla ve směru na Prahu kvůli přistání vrtulníku LZS na několik desítek minut uzavřena. Policistům se poté podařilo zprůjezdnit jeden jízdní pruh.

MrK, Týdeník Policie