logo

Opilý řidič měl nabourat do sloupu a ujet, policistům nadýchal téměř 3 promile alkoholu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K dopravní nehodě na místní komunikaci v obci Všeruby došlo dne 22. února 2018 v 19:30 hodin. Řidič osobního automobilu tovární značky Seat Ibiza vjel do protisměru a dále vlevo mimo komunikaci, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení a oplocení domu.

Následně bez poskytnutí zákonné součinnosti z místa ujel. Hlídkou policie byl zjištěn v obci Hájek, jednalo se o dvaatřicetiletého muže. Po výzvě policistů se podrobil dechové zkoušce, odborné měření elektronickým přístrojem bylo s výsledkem 2,59 promile alkoholu v krvi. Opakované zkoušky měly výsledek 2,82 a 2,90 promile alkoholu.

Řidič byl zajištěn a převezen do domažlické nemocnice, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Z dostupných evidencí policisté zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a že vozidlo není řádně zaregistrováno.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Na vozidle Seat vznikla 5 tisíc korun, na veřejném osvětlení 15 tisíc korun a na oplocení 1 tisíc korun. Dopravní policisté zaevidovali jednání řidiče jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Případem se dále zabývají.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR