logo

Opilý řidič Mondea naboural v Olomouci zaparkovaná auta

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 8. 12. 2018, krátce před jednadvacátou hodinou, jsme přijali od všímavých svědků oznámení o nabourání tří vozidel na ulici Dobnerova v Olomouci s tím, že řidič vozidla jeví známky podnapilosti.

Přivolaní policisté zjistili totožnost řidiče, který se nacházel na místě. Jednalo se o 50letého muže, řidiče vozidla Ford Mondeo. Provedli u něj orientační dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 2,9‰ alkoholu v dechu. Zadrželi mu řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Z průběžného šetření vyplývá, že 50letý řidič vozidla Ford Mondeo, který jel po ulici Dobnerově, ve směru od ulice Kmochovy k ulici Hněvotínské, měl z prozatím přesně nezjištěných příčin narazit do vozidla Renault Scenic, které bylo zaparkované po pravé straně. Vlivem nárazu bylo vozidlo Renault Scenic odhozeno do před ním zaparkovaného vozidla Škoda Felicia. Ta byla odhozena na další zaparkované vozidlo, vozidlo Škoda Fabia. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

Celková hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována na 240 000 korun. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, na který trestní zákoník, mimo jiné, stanoví trest odnětí svobody až na tři léta. V dané věci nadále probíhá šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR