logo

Opilý řidič nabízel královéhradeckým policistům pětitisícový úplatek

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 27.10. krátce před třetí hodinou ranní policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zastavili na výjezdu z Hradce Králové směrem na Třebechovice pod Orebem osobní vozidlo značky Škoda Octavia.

Řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Kromě řidičského průkazu, který prý nechal doma, měl ostatní doklady v pořádku. Dle dokladů zjistili, že se jedná o 25letého cizince pocházejícího z jednoho státu bývalého SSSR, který zde dlouhodobě pobývá. Poté ho podrobili dechové zkoušce, která ukázala téměř 1,7 promile alkoholu. Mezi první a druhou dechovou zkouškou cizinec hlídce nabídnul 2,5 tisíce korun za to, že to nebudou řešit a nechají ho odjet. Ačkoliv ho policisté opakovaně upozornili, že se dopouští dalšího protiprávního jednání, nabízenou částku ještě zdvojnásobil.

Policisté ho zadrželi, převezli na služebnu, kde ho obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení. Pokud by se nedopustil podplácení, za řízení pod vlivem alkoholu by mu hrozil roční trest odnětí svobody, takto mu hrozí až šest let.

Muž do protokolu uvedl, že byl se svými kamarády v jednom hradeckém klubu, kde si dal tři desítky a jednoho panáka vodky. Jelikož si nepřipadal opilý, sedl za volant. Nechtěl prý přijít o řidičský průkaz, tak policistům úplatek nabídl.

por. Iva Kormošová, Policie ČR