logo

Opilý řidič naboural v Holýšově do zaparkovaného vozu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 11. února 2018 v 02:30 hodin došlo na místní komunikaci v Holýšově v ulici Tylova k dopravní nehodě. Třiadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Fabia nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo vozovku na chodník, přičemž přední částí svého vozidla narazil do zadní části zaparkovaného osobního automobilu tovární značky Škoda Octavia.

Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Dopravní policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem ukázalo pozitivní výsledek 1,84 promile alkoholu v krvi. Mladý muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Škoda na vozidle Škoda Fabia byla vyčíslena na 30 tisíc korun, na vozidle Škoda Octavia vznikla šedesátitisícová škoda.

Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích, opilému řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR