logo

Opilý řidič naboural v Hradci Králové do šesti aut

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 21.11. krátce po 22. hodině jsme na operačním středisku přijali hned tři telefonáty od lidí, kteří si z oken svých bytů všimli vozidla, které v ulici Jižní v Hradci Králové narazilo do několika zaparkovaných vozidel a z kterého se začalo kouřit.

Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, která na místě zadržela téměř 30letého řidiče, kterému při dechové zkoušce naměřila 2,55 promile a při opakované zkoušce 2.73 promile alkoholu v dechu. Zadržela mu řidičský průkaz a převezla na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Vzápětí na místo dorazila hlídka dopravní policie, která zjistila, že opilý řidič s vozidlem značky Ford, který jel od ulice Víta Nejedlého směrem Bří Štefanů, při průjezdu pravotočivé zatáčky jel rovně, vjel na chodník, kde narazil do dopravní značky. Pokračoval v jízdě, kde o pár metrů dále narazil do kovového sloupku. Ani to ho však nezastavilo, sjel z chodníku, přejel ulici Slezskou, najel opět na chodník, který přejel a sjel do prostoru parkoviště, kde narazil celkem do 6 osobních vozidel.

Po ohledání policisté odhadli na všech vozidlech škodu za 275 tisíc a na ostatním 20 tisíc korun. Ačkoliv lidé viděli kouř, na místo nemuseli být přivoláni hasiči, protože dým vznikl pravděpodobně vystřelením airbagu. Opilý řidič ani nikdo další nebyl zraněn. I když muž sotva mluvil a na zemi u spolujezdce policisté našli jednu plnou a dvě prázdné láhve od rumu a dvě kofoly, policistům se přiznal k vypití jedné půllitrovky rumu.

Muže v nejbližších dnech čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

por. Iva Kormošová, Policie ČR