logo

Opilý řidič odešel z místa dopravní nehody, vypátral ho služební pes

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu dne 19. srpna 2017 krátce před 20:00 hodinou večer řídil 28 letý muž z Karlovarska osobní vozidlo značky Škoda po silnici ve směru od Radošova na Stráň, a to i přesto, že si byl vědom, že po požití alkoholických nápojů není schopen bezpečně řídit a ovládat vozidlo.

Před obcí Stráň zřejmě nepřizpůsobil rychlost vozidla a při projetí zatáčky nezvládl řízení a s vozidlem vjel do protisměru a následně mimo komunikaci, kde se převrátil a skončil s vozidlem uprostřed komunikace na boku. Poté s vozidla vystoupil a chtěl jít pryč z místa dopravní nehody. Na místo byla vyslána policejní hlídka společně s psovodem.

Služební pes ihned zachytil stopu a řidiče vypátral. Policisté s ním provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které nadýchal 1,51 promile alkoholu. Poté se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Policisté kontrolou zjistili, že registrační značky na bouraném vozidle značky Škoda patří na jiné vozidlo, a to značky Volkswagen. Stejně tak jako VIN kod, který patřil také vozidlu značky Volkswagen. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda. Celý případ je nadále v šetření policistů.

nprap. Zuzana Týřová, PČR