logo

Opilý řidič Peugeotu ujel od nehody, ujet chtěl i policistům, nacouval jim do služebního vozu

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 13. prosince v nočních hodinách přijali policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina oznámení o dopravní nehodě, která stala v Ledči nad Sázavou. Řidič motorového vozidla Peugeot 806 způsobil dopravní nehodu na parkovišti u tamního obchodního domu, kdy přejel přes obrubník a narazil levým předním rohem do pravého předního rohu zaparkovaného vozidla VW Caddy.

Po střetu vozidel z místa dopravní nehody odjel. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech. Krátce po této dopravní nehodě byl tento řidič kontrolován hlídkou obvodního oddělení Světlá nad Sázavou v Ledči nad Sázavou na ulici Koželská. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu a vozidla a poté také k provedení dechové zkoušky, která měla pozitivní výsledek – 2,02 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 1,94 promile alkoholu v dechu.

Během silniční kontroly řidič nasedl zpět do svého vozidla a snažil se z místa odjet, kdy při vjíždění na pozemní komunikaci II/130 na ulici Koželská narazil pravým zadním bokem vozidla do levého předního rohu stojícího služebního vozidla v barvách Policie ČR. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na obou vozidlech.

Řidič z místa dopravní nehody začal ujíždět do místa trvalého bydliště, přičemž byl pronásledován policejní hlídkou Světlá nad Sázavou do místa trvalého bydliště, kde ho policisté zastavili.

Policisté pětačtyřicetiletému muži zadrželi řidičský průkaz a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení do vlivem návykové látky.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR