logo

Opilý řidič Toyoty čelně naboural do protijedoucí Fabie

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí čtvrt hodiny před polednem se stala v lokalitě lesa Žebračky dopravní nehoda, při níž svoji úlohu zajisté sehrál i alkohol.

Ve směru od Prosenic na Přerov jel 53letý řidič s vozidlem Toyota. Z prozatím nezjištěných příčin na rovném úseku přejel s autem do protisměru, kde v té době projížděla s vozidlem Škoda Fabia 22letá řidička ve směru od Přerova. Došlo k čelnímu střetu mezi oběma vozidly. Toyota zůstala stát na silnici a druhý automobil skončil mimo komunikaci v silničním příkopu.

U obou účastníků nehody byla provedena dechová zkouška, která byla u řidiče pozitivní. Policisté mu naměřili hodnotu 3,13 promile alkoholu v dechu, druhá zkouška jen potvrdila první, protože zařízení ukázalo další kladný výsledek a to 2,96 promile. Test u mladé řidičky vyloučil požití alkoholu před jízdou.

Oba byli z místa převezeni do Fakultní nemocnice Olomouc. Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 350 000 Kč.

Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky, za který trestní zákoník stanoví maximální trest odnětí svobody až na tři roky, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

por. Mgr. Miluše Zajícová, PČR