logo

Opilý řidič „zaparkoval“ na Břeclavsku nad vjezdem do garáže

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během uplynulého víkendu řešili policisté na Břeclavsku deset dopravních nehod. Bohužel opět za některými stál alkohol. Nezodpovědní řidiči, kteří usedli za volant v podnapilém stavu, měli tentokrát štěstí, že jejich jízda nezpůsobila žádné vážné následky.

Pro zajímavost můžeme zmínit dopravní nehodu, která se stala během nedělního odpoledne v Jevišovce. Pětatřicetiletý řidič osobního vozidla Mazda nezvládl řízení a po projetí zatáčky uvedl vůz do smyku. Nakonec se mu podařilo „zaparkovat“ nad vjezdem do garáže u rodinného domku. Provedená dechová zkouška na displeji přístroje vykázala hodnotu téměř 3 promile (2,96 ‰). Jeho další tři spolujezdci na tom byli, co se týká alkoholu, obdobně. Na místě musela dokonce zasahovat záchranná služba. Řidič i jeho další dva spolucestující utrpěli lehká zranění. Událostí se nyní zabývají kolegové z břeclavského dopravního inspektorátu.

Chtěli bychom opět varovat řidiče, aby nepodceňovali vliv alkoholu na řízení. Podnapilý řidič výrazně ztrácí pozornost, soudnost a přeceňuje vlastní zkušenosti. Má také prodlouženou reakční dobu a nesprávně hodnotí vzniklé situace. Může se stát nebezpečným nejen sám sobě, ale ohrožuje jízdou také ostatní účastníky silničního provozu. K této problematice zbývá dodat, že se kolegové budou kontrolám řidičů nadále intenzivně věnovat nejen v rámci dopravně bezpečnostních akcí, ale také během běžného výkonu služby.

por. Mgr. Kamila Haraštová, PČR