logo

Opilý řidič způsobil během pár minut dvě dopravní nehody, od první ujel, při druhé skončil v příkopu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 8. prosince 2018 v 23:11 hodin došlo k dopravní nehodě na kruhovém objezdu (křižovatce ulic Hruškova, Jiráskova a Chodská) v Domažlicích. Pětadvacetiletý řidič (cizinec) osobního vozidla tovární značky Opel Vectra Caravan jel z ulice Hruškova do ulice Havlíčkova, nezvládl řízení, vjel na pravou krajnici, dále na chodník, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení.

Bez splnění zákonné oznamovací povinnost z místa nehody ujel a pokračoval v jízdě Havlíčkovou a Masarykovou ulicí a dále po silnici III. třídy č. 1907, kde před obcí Mrákov při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou vjel opět do protisměru, na levou krajnici a havaroval v silničním příkopu.

Pětadvacetiletý muž se po řádné výzvě podrobil dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2,14 promile alkoholu v krvi. Opakovanou dechovou zkouškou bylo naměřeno 2,19 promile alkoholu v krvi řidiče. Následně se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v domažlické nemocnici. Zajištěný vzorek krve byl odeslán na rozbor do Ústavu soudního lékařství. Řidiči byl zadržen řidičský průkaz. Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že vozidlo má neplatnou pravidelnou technickou prohlídku a že nemá platné pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla.

Na sloupu veřejného osvětlení byla škoda vyčíslena na 5 tisíc korun, na vozidle Opel vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR