logo

Opilý teenager poškodil dopravní značku, další vytrhli lavičku nebo tlačili popelnici

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V závěru minulého týdne zasahovaly hlídky Městské policie Zlín proti několika osobám, které měly poněkud zvláštní představu o tom, jak nakládat s cizím majetkem.

V pátek 21. července 2017 před půlnocí spatřili strážníci v blízkosti tanečního klubu mladého muže, který se zavěsil na svislou dopravní značku. Ta se však pod jeho váhou vyvrátila, načež se i mladík pokusil po anglicku zmizet.

Strážníci zjistili, že se jedná o teprve 16letého Zlíňana, který byl i přes svůj věk v podnapilém stavu. Z důvodu intoxikace alkoholem byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba a taktéž republiková policie. Svislé zákazové nebo příkazové dopravní značky a dopravních značky upravujících přednost totiž považuje trestní zákoník za obecně prospěšné zařízení a na jeho poškození pamatuje trestným činem „Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení“.

Hodinu po půlnoci v sobotu 22. července 2017 pak zamířila hlídka MP Zlín na nádvoří nacházející se mezi Kongresovým centrem a Univerzitní knihovnou UTB. Zde se nacházela trojice mužů ve věku 26 a 27 let, kteří vytrhli z dlažby jednu z tamních laviček.

Také v jejich případě prokázalo orientační vyšetření ovlivnění alkoholem, kdy analyzátor alkoholu v dechu vykázal téměř shodné hodnoty od 2,0 do 2,1 promile. Souběhem přestupků proti majetku a proti pořádku v územní samosprávě se nyní bude zabývat správní orgán. V případě prokázání viny jim vedle náhrady způsobené škody hrozí až stotisícová pokuta.

Velmi neobvyklou volnočasovou aktivitu si pak v sobotu nad ránem našla trojice mladíků v místní části Malenovice. Krátce po páté hodině ranní je hlídka MP Zlín z tamního okrsku zastihla v okamžiku, kdy po silnici tlačili kontejner na komunální odpad ke svému bydlišti ve vedlejší obci.

Mladí muži ve věku 17 – 22 let si byli vědomi hlouposti svého počínání a pod dohledem strážníků vrátili kontejner na své původní místo. Také z tohoto důvodu mohli vyváznout z této klukoviny s pouhým napomenutím.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín